Friday

Friday – I teach English with Little Ant – Lesson 1

Moi Drodzy 🙂

Kocham angielski całym swoim sercem (mam nadzieję, że Wy również;), dlatego też wybrałam datę 14.02 na rozpoczęcie programu I teach English with Little Ant. Celem programu jest pokazanie rodzicom jak łatwo i przyjemnie można uczyć dziecko angielskiego, a przy tym dobrze się bawić. Do programu przystąpiło kilkanaście Mam, których zadaniem jest przeprowadzenie lekcji w domu w oparciu o nasze propozycje (chętne Mamy mogą się cały czas zgłaszać). Oczywiście lekcje mogą być dowolnie modyfikowane i dopasowywane do potrzeb dzieci.

Na pierwszy ogień poszła Asia – http://www.mamolka.pl.

Dziękuję Ci Asiu, że tak dzielnie zgłosiłaś się na pierwszego ochotnika 🙂

LESSON 1

iiii

Źródło: http://www.mamolka.pl

Krótki opis lekcji:

Krótka ocena:

Lekcja przeprowadzona w super atmosferze. Cieszę się, że dzieci przejawiały zainteresowanie i że chętnie kolorowały, a na końcu wykonały śliczne kotki. Szczególnie jednak cieszy fakt, że Mama nie zapominała o powtarzaniu słówek i komentowaniu po angielsku tego, co Maluchy w danej chwili robią. Maluchy chętnie powtarzały słówka i widać, że lekcja zakończyła się sukcesem – w postaci pięknych dzieł na lodówce oraz okrzyków “oooo! keć!” 🙂

Zadanie domowe:

Co powiecie na wykonanie ćwiczeń z zeszytu ćwiczeń o kotku? – https://englishwithlittleant.files.wordpress.com/2014/02/workbook-3-c-cat.pdf

Dziękuję za lekcję. Ocena bardzo dobra 😉 Mnie bardzo się podobała 🙂 A Wam?

Całą lekcję znajdziecie tutaj:

white-background

Pozdrawiamy i przypominamy, że za tydzień w piątek kolejna lekcja z cyklu I teach English with Little Ant 🙂

Advertisements

8 thoughts on “Friday – I teach English with Little Ant – Lesson 1

  1. Mamo małej Mrówki dokonałaś nie możliwgo 🙂 Mimo że do “swojego” angielskiego sie jeszcze nie przełamałam to lekcje M są już jakby to ująć standardem. Ostanio złapałam się na tym że jak zbierałyśmy liście to tak mi wpadło do głowy że jakby pomalować je farbkami i potraktować jako pieczątki to powtórzy kolory 🙂 Normalnie zaczynam zuważać w codzinnych zajęciach sposoby na naukę a że cofnęłyśmy się do początku bloga i systematycznie przerabiamy zaległe lekcje to M gdy danego dnia angielskiego brak to sama dopytuje 🙂 DZIĘKUJEMY bo to Twoja zasługa!

  2. Świetny pomysł! Gratuluje pomysłowości. Mamo małej mrówki sama narysowałaś te śliczne kotki czy pochodzą z zasobów internetu?

  3. Pierwsza(i na pewno nie ostatnia) lekcja przebiegła wspaniale 🙂 . Gratuluję Ci pomysłowości! Cieszę się, że istnieje taki blog jak ten. Te rysunki na flashcards to twoje dzieła?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s