Friday

Friday – I teach English with Little Ant – Lesson 10

Dzień dobry.

Dziesiąta lekcja. Już dwa miesiące trwa Program I teach English with Little Ant, a ja co piątek z uśmiechem na ustach i pełna podziwu dla kolejnej Mamy publikuję lekcję. Dzisiejsza lekcja została przygotowana przez Mamę Monikę, autorkę bloga http://majerankowo.pl/. Monika przygotowała swoją lekcję na bazie pomysłu https://englishwithlittleant.wordpress.com/2014/01/20/monday-little-ant/.

Dziękuję i zapraszam na LESSON 10

maj

Źródło: http://majerankowo.pl/

Krótki opis lekcji:

Krótka ocena lekcji:

Lekcję mogę bez wątpienia zaliczyć do bardzo udanych. Mama Monika wykazała się cierpliwością i konsekwencją. Pomimo, że dzieci nie powtarzały słówek, próbowała znaleźć inny sposób na wspólną naukę. Na uwagę zasługuje ciągłe powtarzanie słówek przez Monikę. Wielokrotnie już pisałam, że fakt, że dziecko nie powtarza nie oznacza, że nie wie i nie rozumie. Ono słucha. Właśnie tak było również w przypadku języka polskiego. Dajmy więc dzieciom szansę i powtarzajmy – dużo razy. Często słyszę od rodziców: “Moje dziecko uczy się angielskiego, ale nic nie umie”. Szczerze mówiąc nie wiem, co mam wówczas powiedzieć. Nie wiem co to znaczy, że nic nie umie. Po prostu dane dziecko nie jest jeszcze gotowe na mówienie w języku angielskim. Rodzice chcieliby, żeby dzieci od razu chętnie mówiły. Niestety, rzeczywistość jest inna. Dzieci potrzebują czasu. A naszym zadaniem jest cierpliwie czekać.

Cieszę się, że dzieci Moniki wykonywały zadania i że nie narzekały 🙂 Dziękuję Monice za tą cierpliwość, o której pisałam. Ocena bardzo dobra.

Zapraszam na całą lekcję.

Lesson 10

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s