Wednesday

Wednesday – The Cat in the Hat

Witajcie w środę.

Postanowiłam zrobić przerwę od książek. Ostatnio strasznie Was nimi męczyłam, prawda? Jestem miłośniczką książeczek dla dzieci i po prostu nie mogę przejść obojętnie obok perełek, na które ostatnio natrafiałam. Dziś jednak wybieramy się na zakupy po nietypową grę karcianą dla dzieci w wieku 3 plus – I Can Do That. W roli głównej Kot Prot czyli The Cat in the Hat. Gra uczy wyrażeń i słówek w języku angielskim, które zostają przyswojone dzięki ruchowi. Nie tylko obrazki na kartach pokazują, co należy zrobić, ale również my i dzieci – wykonując dane zadania.

image1image

W zestaw gry wchodzą:

  • Piankowa rybka
  • 24 karty

image6

Rozkładamy karty tak, abyśmy nie widzieli obrazków. W następnej kolejności obracamy trzy karty. Musimy wylosować trzy karty kolejno z numerami 1, 2 i 3. Jeżeli po raz kolejny obracamy kartę z cyferką, którą już mamy, losujemy dalej.  Obracamy karty tak długo, aż zdobędziemy trzy. Cyferka 1 oznacza czynność, którą należy wykonać. Cyferka 2 oznacza, gdzie mamy się udać wykonując czynność z karty z numerem 1, a cyferka 3 co należy zrobić z rybką.

Przykładowe kombinacje:

image2

I tak musimy udać się w podskokach do książki na półce z rybka pod brodą.

image4

Lub też na paluszkach do lodówki z rybką pomiędzy łokciami.

image3

Albo robiąc wielkie kroki dojść do sypialni z rybką pod lewą ręką.

Kombinacji jest całkiem sporo. Będziemy skakać, biegać, czołgać się, a nawet chodzić jak krab. Miejsc, do których mamy się udać też będzie dużo – wanna, drzwi frontowe czy też zlewozmywak. Pomysłów, co zrobić z rybką też nie zabraknie. Gwarantuję Wam świetną zabawę i mnóstwo śmiechu. Niektóre kombinacje są naprawdę trudne do wykonania – no bo jak czołgać się z rybką między łokciami? Mama Mrówki ostatnio miała właśnie takie zadanie do wykonania. I powiem Wam, że dla chcącego nic trudnego 😉

Zachęcam do wspólnej nauki. Po dwóch grach dziecko powinno już rozumieć wszystko, co od niego wymaga zadanie. Podkreślam tu wagę ruchu i zapamiętywania właśnie poprzez ruch. Dla mnie ta gra to naprawdę wielkie odkrycie i od razu zabieram się za poszukiwania podobnych gier. Efekty takiej zabawy są zdumiewające!

Pozdrawiam.

 

Advertisements

2 thoughts on “Wednesday – The Cat in the Hat

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s