Friday

Friday – Fingerplays

Witajcie.

Program I teach English with Little Ant już za nami. Mam nadzieję, że uda nam się ruszyć z drugą wakacyjną edycją. Do tego czasu od dzisiejszego piątku wracam do głównego planu lekcji, według którego w piątki będę poruszała tematy, które uznam za wartościowe. Nie będą one związane z jedną dziedziną – będzie królowała dowolność w ich wyborze. Wszystkie jednak będą oczywiście kręciły się wokół angielskiego i małych dzieci.

Myślę, że wiecie jak ważne są piosenki i ruch podczas nauki angielskiego małych dzieci. Moim zdaniem bez nich po prostu uczenie małych dzieci nie jest możliwe. Oczywiście ja jeszcze dodałabym prace plastyczne, ale bez muzyki i ruchu nauka angielskiego maluchów nie będzie efektywna. Ucząc dzieci na podstawie piosenek możemy łączyć ruch z przyswajaniem języka. Ja jednak chciałabym Wam pokazać tzw. fingerplays, czyli krótkie piosenki związane głównie z ruchami rąk, które obrazują słowa. Dzieci je uwielbiają. Spróbujcie.

Polecam Wam kanał Mr. Mike’a na Youtube – https://www.youtube.com/playlist?list=PLbi1lwAtdoahJG9SqVv2i_jNe4jXS6RRW.

W wolnej chwili przeglądnijcie całą twórczość Pana Mike’a – https://www.youtube.com/user/mrmikesings. Uważam, że jest bardzo dobry, a jego pomysły świetne. Koniecznie do przetestowania.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s