Wednesday

Wednesday – Mam Oko na Litery

Dzień dobry, dzień dobry.

Dziś polecam Wam książeczkę, która może służyć do zabawy zarówno z językiem polskim, jak i angielskim. My oczywiście skupimy się na zabawie z językiem angielskim w tle. Książeczka, o której dziś napiszę to  “Mam Oko na Litery” Państwa Mizielińskich.

image

Na każdej stronie książki mamy kolejne litery alfabetu, a zadaniem czytelnika jest odnalezienie przedmiotów, których nazwy  rozpoczynają się na wskazaną literkę (cyferka pod każdą literką odpowiada liczbie słówek). Zadanie jest jednak tylko pozornie łatwe, ponieważ każda strona wypełniona jest po brzegi wieloma niezwykłymi przedmiotami. Dodam jeszcze, że rzeczywiście można mieć problemy ze skupieniem uwagi, ponieważ dzieje się tu naprawdę dużo. Znajdziemy tu wiele stworków i przedmiotów – od tych zwykłych po naprawdę wyszukane. Każdy z tych stworków zdaje się być bardzo pochłonięty swoim zajęciem, ale my mamy możliwość podpatrywania i poznawania niezwykłej krainy pełnej … wszystkiego.

My skupiłyśmy się na literce B i w ten sposób znalazłyśmy z Małą Mrówką następujące przedmioty rozpoczynające się w języku angielskim właśnie na tą literkę. Mam nadzieję, że odgadniecie. Napiszcie jakie słówka udało Wam się znaleźć.

image2 image3 image4 image5 image7  image8  image10 image11 image12

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s