Wednesday

Wednesday – The Teacher’s Magazine – July 2014

Dzień dobry.

Powoli wracam do rzeczywistości i zwykłego trybu życia. Przyznam, że powrót bardzo mnie cieszy, ale z drugiej strony bardzo chętnie spędziłabym jeszcze czas poza domem. Na razie stawiam na weekendowe wycieczki i dlatego odwołałam lekcje sobotnie. W końcu mamy wakacje 😉

Dzisiaj środa, więc tradycyjnie zapraszam na zakupy. Chciałabym Wam dziś polecić lipcowy numer “The Teacher’s Magazine”. Wspominałam już, że jest to jedyne branżowe pismo, które regularnie czytam i które, poza internetem, jest źródłem pomysłów na pracę z dziećmi (i nie tylko). Dlatego też chętnie dzielę się z Wami zawartością czasopisma. Być może uznacie , że bieżący numer jest również wart Waszej uwagi.

imageimage1

Tematem numer jeden w numerze lipcowym jest szpital i wszystko, co z nim związane – choroby, leczenie, wygląd szpitala, rozmowy z lekarzami, nazwy lekarzy specjalistów itp. Na szczególną uwagę zasługują plakaty, które genialnie uzupełniają materiały do kopiowania.

image2 image8 image9 image3 image4 image5 image6 image7image11

Temat szpitalny bardzo szeroko omówiony. Każda strona do kopiowana oznaczona jest poziomem zaawansowania. Dlatego też możemy dopasować konkretny materiał do konkretnego poziomu. Wykorzystując poszczególne materiały, możemy na wiele sposobów przeprowadzić lekcje. Mamy do dyspozycji czytanki, flashcards, plakaty oraz ćwiczenia. Wszystko bardzo przejrzyście przygotowane. Co więcej, znajdziemy dokładne wskazówki jak przeprowadzić lekcje i jak wykorzystać materiały zawarte w czasopiśmie.

Na uwagę zasługuje sekcja Global Culture Corner, w której co miesiąc znajdziemy informacje na temat świąt na całym świecie. W bieżącym numerze przeczytamy o Nelsonie Mandeli. A później sprawdzimy wiedzę w oparciu o ćwiczenia.

image10

Serdecznie polecam lipcowy numer czasopisma. Co prawda temat szpitalny nie należy do najmilszych, ale za to do bardzo … życiowych. Warto wiedzieć jak jest wysypka po angielsku, prawda? 😉

P.S. Dzisiejszy post jest już moim setnym wpisem. Hura, hura!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s