Wednesday

Wednesday – The Teacher’s Magazine – September 2014

Witajcie.

Wrzesień jest trochę nieplanowy. Wiadomo, początek roku szkolnego – zamieszanie. U nas też małe zamieszanie, bo nie wszystkie wpisy pojawiają się zgodnie z planem, ale obiecuję, od października – wszystko według planu!

Na dziś przygotowałam recenzję wrześniowego numeru czasopisma “The Teacher’s Magazine”.

Już pierwsze spojrzenie na okładkę i wiemy, że nadchodzi jesień. Zapraszam do lektury spisu treści. Poniżej troszkę więcej o propozycjach, które, moim zdaniem, są warte szczególnej uwagi.

image image1

1) Główny temat z okładki – kraje na kontynencie amerykańskim, obszerne scenariusze lekcji oraz materiały do kserowania, dodatkowo gra bingo oraz plakat ze wszystkimi krajami i informacjami na ich temat. Mała lekcja geografii na angielskim? Dlaczego nie?

image3 image4

2) Pomysł dla najmłodszych – a może by tak wykonać jesienne drzewko używając tej techniki?

image5

3) Podpowiedź jak wykorzystać poezję na lekcji języka angielskiego. W czasopiśmie na bazie wierszyka “The Duck and the Kangaroo” przygotowano scenariusz lekcji oraz dodatkowe materiały do kserowania.

image6 image7

 

4) Artykuł, który mnie osobiście najbardziej się spodobał. Opisuje sposoby wykorzystania obrazków na zajęciach z dziećmi. Dodatkowo, dowiemy się dlaczego ilustracje odgrywają ważną rolę i jak mogą pomóc nieśmiałym uczniom w “otwarciu się”.

image8

 

5) Odkrywamy jesień! Świetny pomysł do wykorzystania zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

image10

6) Na zakończenie, jak zwykle, czasopismo przypomina nam o mało znanych dniach na całym świecie. Czy wiedzieliście, że 21 września obchodzimy “Gratitude Day”. To świetna okazja do zabawy plastycznej z przedszkolakami, ale również okazja do rozmowy ze starszymi dziećmi.

image9

We wrześniowym numerze czasopisma znajdziecie również plakaty do wykorzystania podczas jesiennych zajęć, wiele innych pomysłów na uzupełnienie lekcji oraz linki do ciekawych stron dla nauczycieli.

Polecam!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s