Wednesday

Wednesday – Play me and Learn – Zawody

Witajcie w środę i zapraszam na zakupy.

Czytelnicy mojego bloga i osoby, które mnie znają, wiedzą, że uczę niestandardowo. Nie znaczy to, że nie korzystam z podręczników. Oczywiście są one nieodzowną pomocą każdego nauczyciela. Przyznam jednak szczerze, że wyłącznie przy nauczaniu dorosłych mogę zatrzymać się dłużej przy jakimś podręczniku. W przypadku dzieci niestety nie potrafię. Może wynika to z mojej natury poszukiwacza. Nie lubię prostych rozwiązań. Dlatego też powstał mój mały system językowo-plastyczny, który wydaje się przynosić efekty podczas zabaw z dziećmi. Oprócz swoich pomysłów, do nauki wykorzystuję praktycznie wszystko, co uznam za pomocne. Uwielbiam też flashcards oraz gry, które niezmiernie dzieci motywują, a przy tym po prostu przynoszą korzyści.

Dziś chciałam polecić Wam pomoc dydaktyczną na pograniczu gry i flashcards. Maty edukacyjne firmy Play Me and Learn to świetne rozwiązanie, które skierowane jest do nauczycieli oraz rodziców uczących dzieci w domu. Maty są antypoślizgowe (można po nich biegać), nadają się do prania (nie musimy się bać, że nasze maluchy je upaćkają) i są elastyczne (nie należy się obawiać, że maluchy je pogniotą, tak jak jest to w przypadku papierowych flashcards).

Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy zobaczyłam sposób zapakowania mat – estetyczny woreczek, a w nim maty – każda w oddzielnej folii.

image image1 image2 image3

image6

Do zestawu dołączona jest książeczka wraz z pomysłami na zabawy z wykorzystaniem mat. Na marginesie dodam, że my przerobiłyśmy (prawie) wszystkie pomysły, a na dodatek wymyśliłyśmy swoje. Pomysłów jest całe mnóstwo.

image7

image8 image9 image10

Nasz zestaw składa się z 24 plansz obrazujących 8 słówek z 3 powtórzeniami. Dzięki temu proces zapamiętywania jest szybszy, a przy pracy z większą grupą, powtórzenia okazują się bardzo dobrym pomysłem ze względu na zwiększenie szansy “trafienia” na dane słowo. Wybrałyśmy zestaw ilustrujący zawody – KIDDO Basic Pack . Zawody, przy których zamierzałyśmy się bawić to: teacher, astronaut, firefighter, police officer, dancer, pilot, footballer oraz doctor. Testowanie oczywiście rozpoczęłam od Małej Mrówki.

image4 image5

Rozpoczęłyśmy od ułożenia mat na podłodze, a potem rozpoczęłyśmy zabawę. Mała Mrówka skakała, biegała w takt muzyki, po zatrzymaniu której stawała na danej macie i wykrzykiwała słowo, bawiła się w twistera, była żywym pionkiem, szukała par, mama dodawała czasowniki do zawodów np. the teacher jumps, the astronaut flies itp., rzucała piłeczką na maty i zwijała je patrząc przez nie jak przez teleskop, bawiłyśmy się w kalambury “kim jestem” oraz szukałyśmy kolorów. Nie chce zdradzać wszystkich pomysłów zawartych w książeczce – jest ich ponad 100! My wykorzystałyśmy część i zamierzamy przetestować kolejne – w tym nasze własne.

image11

Mała Mrówka poznała nie tylko zawody, ale również ich atrybuty, czasowniki związane z danymi zawodami oraz kolory i liczby. To dopiero początek naszej zabawy z tym zestawem.

Maty są niezniszczalne. Bardzo estetycznie wykonane, a największym atutem jest to, że dzieci mogą po nich biegać, tarzać się i skakać nie narażając się na poślizgnięcie. Nietypowy pomysł na połączenie gier z flashcards! Już nie mogę się doczekać kiedy wykorzystam je do zabaw z przedszkolakami.

My stałyśmy się wielbicielkami mat KIDDO i mamy nadzieję, że już wkrótce staniemy się właścicielkami kolejnych zestawów.

Serdecznie zapraszamy też do zapoznania się z innymi produktami Play me and Learn.

Na stronie znajduje się również blog, na którym można przeczytać jak wykorzystywać maty do zabawy i nauki, a także jak uczyć w niestandardowy sposób wykorzystując gry zamiast zanudzać żmudną nauką słówek. Dodatkowo, nauczyciele mogą zaprosić przedstawicieli Play me and Learn do szkoły na warsztaty.

Świetna inicjatywa, którą popieram i cieszę się, że zapisywanie słówek i uczenie się ich na pamięć odchodzi powoli w … niepamięć! 😉

Advertisements

4 thoughts on “Wednesday – Play me and Learn – Zawody

  1. Świetny pomysł! 🙂 Dzieciaki muszą się bardzo cieszyć z takich rozmaitych konkurencji, a im ich jest więcej tym większy doping ^^

  2. Maty rzeczywiście są bardzo drogie i cena może zniechęcać. Jednak po zapoznaniu się z nimi bliżej, przetestowaniu i przeczytaniu książeczki załączonej do mat jestem przekonana, że są warte swojej ceny. Świetna jakość i wartość intelektualna. Co więcej, maty są niezniszczalne, więc jest to zakup na lata nauki.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s