Wednesday

Wednesday – The Teacher’s Magazine – October 2014

Witam Was serdecznie i zapraszam na strony październikowego numeru “The Teacher’s Magazine”. Październik to z zasady dosyć ponury i mroczny miesiąc (głównie ze względu na obchodzone w tym miesiącu Halloween) – taki też jest bieżący numer czasopisma – otulony tajemnicą i mrokiem. Znajdziemy w nim między innymi materiały na temat Halloween, zinterpretujemy wierszyk “Grey’s Afraid”, a także zagramy w grę planszową.

Spis treści:

image2

Polecane przeze mnie materiały:

1) Halloween – gratka dla nauczycieli języka angielskiego przygotowujących lekcje kulturowe. Lekcja wzbogacona informacjami na temat obchodzenia Święta Zmarłych w Meksyku.

image3

2) Lekcja na bazie wiersza “Grey’s Afraid”. Poznanie słownictwa związanego ze strachem.

image4 image5

3) Gwóźdź bieżącego numeru – gra planszowa “A Mysterious World” w formie ogromnego plakatu – gra na temat największych tajemnic świata poprzedzona czytankami i ćwiczeniami. Będziemy mieli szansę rozwiać wątpliwości dotyczące  np. Konia trojańskiego, piramid, Yeti, Nostradamusa czy też  Latającego Holendra, a także wiele innych. Okaże się jednak, że nie wszystko da się wytłumaczyć i zrozumieć. Gra jest powtórką i świetną rozrywką. Pokonując kolejne przeszkody dzieci spotkają na swojej drodze tajemnicze postacie i docierają do najbardziej mrocznych miejsc na ziemi. Gra wzbogacona również o powtórkę z gramatyki.

image5 image6 image8

4) Pozostając w atmosferze tajemniczości, dzieci mają również możliwość poznania greckiej mitologii.

image

Czasopismo pokazuje nam w jaki sposób uczyć angielskiego nie korzystając ze stereotypowych i standardowych rozwiązań. Dzieci mogą poznawać równocześnie świat i język. Myślę, że czasopismo jest niezastąpione również do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu. Serdecznie polecam!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s