From Head to Toe – Eric Carle

W przypadku nauki dzieci najlepsze rezultaty przynoszą piosenki – muzyka w połączeniu ze słowami zdaje się najbardziej wpływać na wyobraźnię językową. Możemy jeszcze bardziej wpłynąć na poziom naszych zajęć poprzez syntezę wzrokowo-słuchową.

Z pomocą przychodzi mała księgarnia językowa – AnnZaan, która oferuje książeczki w języku angielskim wraz z płytami. Do każdej książki oferowanej przez tę księgarnię dołączona jest płyta CD zawierająca tekst książki oraz dodatkowe piosenki, które oparte są na treści. Wybór jest dość spory. Długo nie mogłam się zdecydować, aż w końcu postanowiłyłam nabyć “From Head to Toe” (Eric Carle). Na początku to ilustracje najbardziej przykuły moją uwagę. Wielbiciele tego autora z pewnością przyznają mi rację, że ilustracje są po prostu wyjątkowe – brak w nich przesady, cieszy prostolinijność i szczerość. . Na początku pokazujemy obrazki z książki, a potem już z dziećmi machamy ramionami jak małpki, zginamy szyję jak żyrafa i wyginamy grzbiet jak kot. Warto wspomnieć, że na płycie znajdziemy również tzw. szantę do powtarzania czy też skip reading (dzieci muszą uzupełnić brakujący tekst). Najważniejszy jednak wydaje się sam tekst książki, który na płycie zamienia się w piosenkę. Możemy więc czytać, śpiewać … i po parokrotnym przesłuchaniu płyty – powtarzać z pamięci. Melodia bez wątpienia pomaga w zapamiętywaniu – głównie u dzieci.  Na stronie książki znajdziemy fragmenty ścieżek oraz podpowiedzi w jaki sposób wykorzystać książkę do nauki przedszkolaków. Na bazie książki i płyty nauczyciel może przeprowadzić bardzo ciekawą i niestandardową lekcję.

Warto również wspomnieć, że całość zapakowana jest w teczkę zamykaną na rzep; płyta w osobnym opakowaniu – wszystko bardzo praktyczne. Zestaw możemy wszędzie ze sobą zabrać nie narażając go na zniszczenie.

Książka “From Head to Toe” uczy nazw części ciała,  zwierząt, czynności oraz czasownika modalnego can, ale najważniejszy wydaje się fakt, że dzieci nawet tego nie zauważają. Uwielbiam!

image image1 image2 image8image3 image4 image5 image6 image7

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.