Wednesday

Wednesday – From Head to Toe – Eric Carle

Witajcie.

Coraz poważniej traktuję naukę Małej Mrówki. Coraz częściej widzę jej wielkie zaangażowanie i chęć zabaw z językiem angielskim. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy. Zauważyłam, że w przypadku mojej córeczki najlepsze rezultaty przynoszą piosenki – muzyka w połączeniu ze słowami zdaje się najbardziej wpływać na jej wyobraźnię językową. Zaczęłam zatem kupować więcej płyt – dużo słuchamy i śpiewamy. Pomyślałam jednak, że mogłabym jeszcze bardziej wpłynąć na poziom naszych małych domowych zajęć poprzez syntezę wzrokowo-słuchową.

Z pomocą przyszła mała księgarnia językowa – AnnZaan, która oferuje książeczki w języku angielskim wraz z płytami. Do każdej książki oferowanej przez tę księgarnię dołączona jest płyta CD zawierająca tekst książki oraz dodatkowe piosenki, które oparte są na treści. Wybór jest dość spory. My długo nie mogłyśmy się zdecydować, aż w końcu postanowiłyśmy nabyć “From Head to Toe” (Eric Carle). Na początku to ilustracje najbardziej przykuły naszą uwagę. Wielbiciele tego autora z pewnością przyznają mi rację, że ilustracje są po prostu wyjątkowe – brak w nich przesady, cieszy prostolinijność i szczerość. Po przeglądnięciu książeczki, rozpoczęłyśmy wspólne czytanie. Jak wiecie, jestem przeciwniczką tłumaczenia na język polski. My po prostu czytamy po angielsku. Przeczytałyśmy i przyszła pora na płytę – i dopiero tutaj rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Mrówka, znająca już postacie z książeczki, przeszła do ilustrowania treści książki gestami. Na początku pokazywałam jeszcze obrazki z książki, a potem już same machałyśmy ramionami jak małpki, zginałyśmy szyję jak żyrafa i wyginałyśmy grzbiet jak kot. Warto wspomnieć, że na płycie znajdziemy również tzw. szantę do powtarzania czy też skip reading (dzieci muszą uzupełnić brakujący tekst). Najważniejszy jednak wydaje się sam tekst książki, który na płycie zamienia się w piosenkę. Możemy więc czytać, śpiewać … i po parokrotnym przesłuchaniu płyty – powtarzać z pamięci. Melodia bez wątpienia pomaga w zapamiętywaniu – głównie u dzieci.  Na stronie książki znajdziemy fragmenty ścieżek oraz podpowiedzi w jaki sposób wykorzystać książkę do nauki przedszkolaków. Na bazie książki i płyty nauczyciel może przeprowadzić bardzo ciekawą i niestandardową lekcję.

Warto również wspomnieć, że całość zapakowana jest w teczkę zamykaną na rzep; płyta w osobnym opakowaniu – wszystko bardzo praktyczne. Zestaw możemy wszędzie ze sobą zabrać nie narażając go na zniszczenie.

Książka “From Head to Toe” uczy nazw części ciała,  zwierząt, czynności oraz czasownika modalnego can, ale najważniejszy wydaje się fakt, że dzieci nawet tego nie zauważają. Uwielbiam!

image image1 image2 image8image3 image4 image5 image6 image7

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą księgarni zwłaszcza, że obecnie znajdziemy wyjątkowe promocje. My również zamierzamy poszerzyć zasoby naszej małej biblioteczki.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s